RSS
 

Bułka w pralce

02 wrz

W kwestii sporów historycznych premier Rosji, Władymir Putin, mówił na wczorajszych obchodach na Westerplatte (cytuję za dzisiejszą „GW”): „Ktoś, kto stawia sobie za cel wyszukiwanie w zapleśniałej bułeczce rodzynek, a całą pleśń pozostawia drugiemu, nie stwarza warunków do porozumienia”.

W komentarzu mówił prof. Norman Davies (również za dzisiejszą „GW”): „Ważne jest przecież, że premier Rosji wypowiada swoje zdanie w polskiej gazecie w łagodnym tonie. Moim zdaniem uruchomił pralkę, która będzie jeszcze wydawać wiele odgłosów, ale która wypierze rozmaite brudy.”
Na YouTube pojawił się wykład Jorge Luisa Borgesa z Harvardu (przełom lat 67-8), w którym autor mówi o metaforze. Tu część pierwsza, a tutaj druga.
I z ciekawostek: (ciągle cytuję „GW” z 2 września) „W Gdańsku przed hotelem, gdzie gościła rosyjska delegacja, manifestowała grupka młodych ludzi. Jeden z nich, przebrany za penisa, krzyczał: „Putin – morderca”.”
A powinien: „Putin – kastrator!”. Pytanie dla wesołych erudytów: dlaczego manifestujący przeciwko polityce W. Putina był przebrany za penisa? Za zadowalającą odpowiedź będzie nagroda książkowa!
 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz

 

 
  1. enregistreur numerique

    11 października 2012 o 01:14

    enregistreur numerique…

    Bułka w pralce | nacodzien blog…

     
 

  • RSS