RSS
 

Cuda na kiju

16 maj

Instytut im. ks. Piotra Skargi z Krakowa bardzo mocno reklamuje swoją inicjatywę handlową znaną jako Cudowny Medalik. Na stronie (której reklamę widziałem w najbardziej zadziwiających miejsach w Sieci) 
http://www.cudownymedalik.pl/
 można przeczytać czym jest medalik, co oferuje (ze Świadectw wnoszę, że wszystko, od wyleczenia udaru mózgu po zachowanie pracy). Medalik jest poświęcony przez kapłana – tak przynajmniej się go reklamuje.W formularzu zamówienia, o dziwo, nie można znaleźć ceny cudotwórczej blaszki. Może wysyłają cenę po złożeniu zamówienia? Jeśli tak, to jest to niezgodne z prawem. A może jest za darmo? Hehe, to byłoby novum. 

Z innej beczki: w Rzeszowie na rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II cukiernicy stworzą największą na świecie, bo 89-metrową kremówkę. Każdy będzie mógł zjeść kawałek, bo idea ta… Albo dajmy głos pomysłodawcom: „„Kremówki będą mogli spróbować wszyscy, którym bliski jest Jana Paweł II i propagowana przez niego idea jedności” – powiedział ks. Władysław Jagustyn, duszpasterz rzemieślników. „Tę ideę Ojciec Święty propagował w każdym czasie i każdym miejscu. Jako student, duszpasterz, biskup czy kardynał mówił nam, że musimy tworzyć jedność.(…)”A zatem: kremówka jedności! Kremówka papieska w skali globalnej – bo tylko ona rozpowszechni idee jedności!
 Na cudownym medaliku widnieje napis „Do Ciebie się uciekamy”. Czy można uciekać do czegoś?
          Kliknij, by powiększyć
 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz

 

 
  1. na-dworacach-swiata.blog.pl

    16 maja 2009 o 18:00

    Nie lubię słowa „uciekać”. Wolę „biec”. W „uciekaniu” jest więcej „cofania”

     
 

  • RSS